Црн петок во правосмукалки

Црниот петок 2023 година е едно од најдобрите времиња за средба големи попусти на правосмукалки. Без да продолжиме понатаму, минатата година, една од најдобрите зделки беше пронајдена во роботска правосмукалка. Така, оваа година нема да биде лошо да се погледне во случај повторно да се појават одлични понуди, кои сигурно ќе се појават порано отколку што мислиме. Дознајте како да го добиете најдоброто!

За да ви помогнеме во изборот, еве избор од најдобрите зделки за правосмукалки за црниот петок 2023 година. Не ја пропуштајте оваа можност.

Црн петок 2023 година во правосмукалки

Во моментов, можете да добиете која било од следниве роботски правосмукалки и правосмукалки на продажба за месец Црн петок:

Погледнете ги сите понуди за правосмукалки за црниот петок

Подолу ќе најдете уште повеќе зделки за правосмукалки за црниот петок, но класифицирани по бренд. Има повеќе поволни цени, затоа продолжете да читате!

пронаоѓач правосмукалки

Уште една година се наоѓаме со црн петок во правосмукалки со високо присуство во роботи од сите марки и карактеристики, со цени кои се навистина достапни за секого, па немате изговор да не набавите.

Правосмукалки во продажба за црниот петок?

Roomba

Направено од iRobot, излезе на пазарот во 2002 година и беше револуција. Во 2014 година веќе беа продадени повеќе од 10 милиони единици. Благодарение на неговите сензори ќе чисти, без да му треба наша помош. Ги детектира сите видови пречки и ви овозможува да правите различни вртења. Па, во овој случај, понудите на Black Friday можат да попустат скоро 100 евра, во зависност од моделот.

Метла

на правосмукалки од типот на метла Тие се секогаш одлична алтернатива. Без кабли, вертикално и со голема батерија што ни овозможува повеќе време за чистење. Како општо правило, цените се попристапни од претходните модели. Некои почнуваат од 50 или 60 евра, во најосновните. При повисоки цени ќе добиеме и поголеми попусти од над 20 евра.

робот

Роботот правосмукалка стана голема помош за чистење на нашата куќа. Основите со сензори а три етапи можете да ги најдете за 80 евра. Затоа вреди да се обрне внимание на неделата на Black Friday каде благодарение на попустот ќе имаме можност да потрошиме многу помалку.

Xiaomi

Xiaomi е кинеска компанија која располага со секакви електронски производи. Меѓу сите нив, тие ни нудат и широк спектар на правосмукалки. Од типови на метла до роботи. Попустите ќе бидат присутни и за време на црниот петок, кои ќе надминат 150 евра помалку, кај некои модели.

Dyson

Компанијата е основана во 1993 година и наскоро се прошири во повеќе од 60 земји, со седиште во ОК. Еден од нејзините главни производи се правосмукалките. Еден од најчестите модели е безжичната правосмукалка, со голема моќност. Така, цените може да бидат малку различни. Во овој случај, првите понуди укажуваат на тоа дека можеме да заштедиме меѓу 20 и 30 евра, што ќе се зголеми во последните поволни цени.

Кога е црниот петок 2023 година

Дојде нова ера на правосмукалки, а со нив и на роботи кои се грижат за највалканите работи, а никогаш подобро кажано. Но, точно е дека иако ни паѓаше низ глава цела година, можеби цените не не убедија. Тоа е причината зошто не постои ништо како искористување на предностите на Црн петок 2023 година во правосмукалки и роботски правосмукалки.

Тој ден на големи попусти и понуди пристигнува во секакви продавници, од физички до онлајн. клучниот ден Beе биде 24 ноември. Иако, како што добро знаеме, во многу случаи на Црн петок 2023 Тоа е обично неколку дена напред. Поради оваа причина, од 17 ноември ќе ги најдеме првите попусти. Така, имаме неколку дена да откриеме некои понуди и да се започнеме да купуваме или, да го чекаме големиот ден и поволните цени кои се појавуваат на моменти.

Како работи црниот петок на Амазон

Јасно е дека во Амазон го прославува црниот петок со голем стил. Освен тоа, секогаш трудете се малку да го унапредите датумот, за да има повеќе маржа и повеќе понуди. Викендот на 21 и 22 ноември веќе можеме да ги одбереме нашите омилени производи. Дали сакате да знаете како работи на Амазон?

 • Неделата пред 26-ти, Амазон ќе почне да додава интересни попусти на огромното мнозинство од своите производи.
 • На 23 ќе започне повикот „Недела на црниот петок“. Во овој случај, ќе ги имаме таканаречените „Делови на денот“.
 • Во раните утрински часови во четврток 25 до 26, пристигнува најочекуваниот момент. Бидејќи најдобрите поволни цени ќе започнат и мора да бидеме брзи да ги купиме.
 • Ако видите производ што ви се допаѓа, мора да го изберете за кошницата и ќе бидат потребни само околу 15 минути за да го направите вашето купување.
 • Кога производот не е достапен, ќе имате опција за листа на чекање. Го додавате во вашите желби и штом ќе се врати во продажба, можете да го купите. Но, во овој случај, треба да бидете брзи, бидејќи тие ви дозволуваат само неколку минути време.
 • Доколку има правосмукалка за која сте заинтересирани или за други производи, побарајте ја и сигурно ќе се појави нејзиното одбројување за да можете да го добиете попустот. Тоа е совршен начин да останете во тек и да не го пропуштите самиот производ.

Црн петок 2023 година во правосмукалки

црни петочни правосмукалки

Тоа е најдобро време од годината да купи правосмукалки. Меѓу нив имаме широк спектар: и рачни, со или без чанта или добро познатите роботи кои веќе се бестселери. Поради оваа причина, за време на црниот петок можеме да најдеме многу сочни попусти. Во некои случаи, нивните попусти одат и до 20% или 30%.

El одбијте ДДВ Тоа е уште еден од чекорите што некои продавници или компании обично ги преземаат на ваков ден. Што значи дека можеме да заштедиме и добра штипка. Но, има повеќе, бидејќи Амазон секогаш има кец во ракавот. Во претходните години, некои од правосмукалките имаа попусти од 45 до 150 евра (уште повеќе во случајот со Roomba и другите роботски правосмукалки кои секогаш многу паѓаат во цената на црниот петок). Она за што веќе зборуваме се доста љубопитни суми. Без да се заборави дека во една од поволни цени, кои траат само неколку минути, некој робот имаше речиси 100 евра попуст.

Кога не гледате попуст кој е премногу стрмен, тогаш тоа е затоа што можеби го отстраниле трошоци за превозот или затоа што ни даваат некои додатоци за нашите најдобри правосмукалки. Како и да е, секогаш е добра опција да се одлучите за купување за време на црниот петок.

Зошто се вика Црн петок?

Во 60-тите години почна да се слуша овој термин во САД. точно а ден по благодарноста, улиците беа преполни со луѓе и автомобили, па ни полицијата не можеше да си ја заврши работата како што треба. Затоа и самата полиција го нарече „црн петок“, знаејќи што ги чека секоја година.

Но, тоа не застана тука, туку светот на трговијата исто така виде како неговата продажба опадна. Оттука, беше одлучено да се контролира овој ден за да се задржи откупот во пораст. Да се ​​осигураме дека рамнотежата во економијата е во добри раце. Добра алтернатива за однапред Божиќен шопинг. Традицијата стигна и до Шпанија, особено преку интернет, иако денес е проширена и на други комерцијални површини.

Кога е подобро, во црн петок или сајбер понеделник?

Ако црниот петок 2023 година е 24 ноември, el Сајбер понеделник ќе биде 27 november. Вистина е дека во првиот успехот е сигурен, бидејќи во него секогаш ќе има големи понуди. Но, мора да запомните дека понекогаш, некои остатоци од акции се појавуваат следниот понеделник по непобедливи цени. Значи, ако сакате да почекате, тоа е добра идеја, но ако навистина ви треба, секогаш е подобро да се одлучите за црниот петок. Кога станува збор за купување правосмукалки или други технолошки производи, како и апарати и се што е онлајн, тогаш понеделник ќе биде вашиот голем ден.

Совети за купување правосмукалка на црниот петок

црн петок се занимава со правосмукалка

 • Запишете ги производите кои се прилагодуваат на вашите вкусови, за да ги имате секогаш при рака. На овој начин ќе заштедиме време во пребарувањата.
 • Секогаш споредувајте ги сите цени на правосмукалки. Затоа што во некои случаи попустите ќе бидат поголеми и ќе не компензираат повеќе од другите. Ако најдете добра понуда, искористете ја.
 • Изберете од вашите систем за навигација: Некои имаат ласер, камери или софтвер, што ќе го натера роботот да преземе различни насоки, како и одлуки и да создаде мапа на целата просторија, за да нема валкан агол. Така тие ќе се прилагодат и на споменатата нечистотија и на просторот.
 • La автономија Тоа е уште една точка што треба да се земе предвид пред ваквото купување. Ова ќе го означи времето на користење што е околу 100 или 120 минути ако зборуваме за стандардот.
 • Капацитетот на вшмукување, како и филтрите, се други точки што треба да се земат предвид за да се купи добра правосмукалка на црниот петок.

Каде да добиете зделки за правосмукалки за црниот петок

 • Амазон: Во секоја листа што зборува за продавници каде што можете да добиете добри зделки, Amazon ќе се појави меѓу првите опции. Станува збор за една од најважните онлајн продавници во светот, ако не и најмногу, и во неа можеме да го купиме практично секој производ, од кои повеќето се достапни по добра цена. Меѓу овие артикли ќе најдеме правосмукалки од сите замисливи типови и модели, а за време на црниот петок ќе ги најдеме со сочни цени кои тешко се одбиваат.
 • Англискиот суд: El Corte Inglés е ланец на продавници со шпанско потекло кој е познат по стоковните куќи. Меѓу написите што можеме да ги најдеме во нив имаме практично се, но тие се издвојуваат по рубриките за облека (мода) и електроника. Имајќи предвид дека една од неговите силни страни се електронските уреди, сигурно е дека за време на црниот петок ќе најдеме добри понуди кои ќе ни овозможат да купиме правосмукалки по поволна цена.
 • Вортен: продавница специјализирана за електроника која ни доаѓа од Португалија е Worten. Работи на Пиринејскиот Полуостров или поконкретно во Шпанија и Португалија, а ако се прашувате која е разликата е тоа што ги има и на островите. За време на Black Friday ќе нудат многу интересни попусти, а меѓу нив ќе ги имаме и оние од најнормалните правосмукалки, другите понапредни и оние кои исто така се сметаат за паметни.
 • Медијамаркт: Mediamarkt пристигнува од Тевтонската земја. Во земји како Шпанија, таа веќе е еден од најважните синџири продавници кога станува збор за електроника, па ако купите правосмукалка таму за време на црниот петок ќе покажеме дека „не сум глупав“ затоа што ќе платиме помалку од она што би го платиле на друг. ден во други продавници..
 • пресекот: од соседната земја на север, ако го прочитате ова од Шпанија, пристигнува Карфур. Меѓу неговите продавници наоѓаме некои помали кои ќе бидат во нашиот град и каде што можеме да купуваме секојдневно храна, меѓу другото, и други поголеми што се во градовите и каде што можеме да најдеме повеќе артикли, како електроника. За време на црниот петок, Carrefour, кој веќе има добри цени за остатокот од годината, ќе понуди попусти со кои ќе можеме да купиме правосмукалки за многу помалку отколку што замислуваме.