Правосмукалка Makita

La макита бренд се карактеризира со квалитетот на своите производи специјално дизајнирани за професионалци и за индустрискиот сектор. Со висока технологија, голема издржливост и робусност. Затоа, доколку барате правосмукалка по разумна цена, но со многу висок квалитет, овој бренд ви го нуди.

Која правосмукалка Макита да ја купите?

За да одговорите на ова прашање, подолу ќе најдете избор од најдобрите Makita правосмукалки за да можете да ја изберете онаа што најмногу одговара на вашите потреби.

Ова се нивните најсигурни модели и можете да ги набавите и поевтино бидејќи се во продажба.

Вид на правосмукалки Makita

Постојат неколку видови правосмукалки од брендот Makita, специјално дизајнирани за задоволуваат различни потреби:

Без кабли

Неговите правосмукалки имаат моќни батерии за да можете да заборавите на каблите и да вшмукувате каде и да ви треба, со голема моќ на вшмукување, компактна големина, автономија до 30 минути, капацитет за покривање големи површини, избирач на волумен на воздух за намалување на замор при секојдневна употреба, изработени да трае и има потреба од мало одржување.

Идеален за чистење продавници, трговски центри, железнички станици, болници, канцеларии, аеродроми итн.

Индустриски

Тие се моќни правосмукалки со мотор без четкички за да понудат максимална моќ на вшмукување и без абење.

Направени да работат со часови, со тристепена HEPA филтрација за зафаќање до 99,97% од честичките од 0.3 микрони или поголеми, систем за филтри што може да се пере, засилување на браникот, широки тркала и голем резервоар за нечистотија.

ранец

Тоа е многу посебен вид правосмукалка. Со моќен долготраен мотор без четкички и две батерии за снабдување со сета потребна енергија. Може да се закачи на грб како да е ранец, за да се овозможи лесен транспорт и да се намали заморот. Со вреќа до 2 литри и флексибилна цевка за удобно чистење.

на автомобил

Имате и професионални правосмукалки за автомобили од брендот Makita. Специјално дизајниран за темелно чистење на внатрешноста на автомобилот. Тие се многу моќни, со повеќе додатоци, со млазници за седиштето, агли и ќошиња, подот итн. Моќната батерија му овозможува да работи долго време, а има и резервоар за нечистотија до 0.50 литри.

Вертикално

Тоа е правосмукалка од типот на сува метла, идеална за чистење на големи теписи и теписи, како оние што се наоѓаат во хотели, сали за состаноци, кина итн.

Има високи перформанси, со двонасочни мотори, HEPA филтер, режим со низок шум, можност за чистење дури и во најмали простори благодарение на неговата ротација, LED работно светло, батерии со голем капацитет, автономија до 120 мин и со торба со капацитет до 5 литри за континуирана работа.

Робот за правосмукалка

индустриска роботска правосмукалка

Тоа е интелигентен уред способен за чистење со висока вшмукувачка моќ на индустриски или комерцијални површини. Роботот правосмукалка Makita има две големи батерии од 18V, сензори и автономен систем за навигација, зајакнување на неговото куќиште за поголема робусност, капацитет до 2.5 литри, ефикасен мотор без четкички, предни четки за чистење агли, далечински управувач, 2 автоматски режими за чистење : случаен избор и шема за да го изберете конкретното место.

Од каде е брендот Макита?

Брендот Makita Corporation е компанија Јапонски производител. Тој е фокусиран на алатки за професионалци, иако по неговото основање во 1915 година, од страна на Мосубару Макита, беше фокусиран на производство и продажба на опрема за осветлување, електрични мотори и трансформатори. Моментално е голема компанија која работи во повеќе земји низ светот.

Дали правосмукалката Макита вреди за домашна употреба?

Брендот Макита нуди а голема издржливост, робусност и одлични перформанси за професионална употреба. Покрај квалитетот на своите производи, има и поволни цени, што ги прави овие правосмукалки уште поинтересни.

На контроли на квалитетот на оваа јапонска фирма се доста исцрпни и нивното ниво на внатрешна побарувачка е многу високо. Затоа производите што ги нуди овој бренд се гаранција дека добивате нешто навистина добро, и во правосмукалката со кабел и со батерии.

Ако барате правосмукалка за професионална употреба или во индустриски средини, кој е отпорен и може да се справи со најекстремната нечистотија, тогаш брендот Makita е она што го барате. Од друга страна, ако планирате да ги купите за дома, тоа не е одлична алтернатива, бидејќи тие можат да бидат премногу гломазни и тешки поради засилувањата на нивниот дизајн, а имаат и превисоко ниво на звук.


Колку сакате да потрошите на правосмукалката?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

200 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.