Правосмукалка Dreame

Овие Правосмукалки Dreame (подружница на големата кинеска технолошка групација Xiaomi) генерираат големо исчекување и добри критики од корисниците кои ги купиле. Имаат многу атрактивен и минималистички дизајн, со прилично добра вредност за парите, како и голема моќ на вшмукување, добар мотор и висока автономија.

Што да купите Dreame правосмукалка

Доколку сте решени да купите правосмукалка Dreame за вашиот дом, но не сте сигурни кој модел е подобар, еве го. некои препораки:

Сон V10

Овој модел на Dreame правосмукалка е речиси клон на Дајсон. Безжичен модел, со висок капацитет на вшмукување до 22000 Pa, резервоар со капацитет од 0.5 литри и мотор без четкички Tracing Space со моќност од 450 W и до 100.000 RPM. Се разбира, тој интегрира високо-ефикасен HEPA филтер и 6-слоен систем за намалување на бучавата.

Има голема издржливост, многу е ефикасен и може да ја издржи литиумската батерија до 60 минути. За тоа време ќе можете да исчистите секакви површини со неговите различни додатоци за подот и исто така да го користите како рачна правосмукалка за чистење на други површини.

Dream V11 Mistral

Тоа е уште еден подобрен модел во однос на претходниот, иако и нешто поскап. Неговиот хардвер и моќно изненадување особено затоа што има мотор од 450 W и е способен да врти со 125000 вртежи во минута. Неговата литиумска батерија има опсег до 90 минути, одржувајќи ја својата постојана моќност подолго време.

Има три режими, нормален режим, среден режим (поголема моќност, но батеријата паѓа по 30 мин) и турбо режим (10 мин автономија) со максимална моќност на вшмукување за најкомплицираната нечистотија. има ХЕПА филтер висока ефикасност и 5 фази.

Dream V9 Pro

Оваа друга правосмукалка од типот на метла, која може да се претвори во рачна правосмукалка, е исто така една од најистакнатите од овој кинески бренд. Тоа е безжична правосмукалка, со батерија со автономија до 60 минути благодарение на неговиот A++ мотор. И покрај моќта на вшмукување од 20.000 Pa, оваа правосмукалка има низок шум.

Има долготраен мотор без четкички, способен за вртење до 100.000 вртежи во минута, 5-степен ХЕПА систем за филтрирање, батерија од 2500 mAh за работа 60 мин во нормален режим, 28 мин во среден режим или 8 мин во максимален режим.

Dream F9 Mistral

Оваа роботска правосмукалка е погодна и за тврди подови и за меки подови, како што се теписи и теписи. Исто така има функција за бришењеВо прилог на хемиско чистење. За да се движите низ куќата, има систем за мапирање и интелигентен VSLAM систем. Може да се контролира со апликација од вашиот мобилен уред.

Неговиот дигитален мотор достигнува 2500 Pa вшмукување, со a четка за микрофибер 190 вртежи во минута, 3 нивоа на чистење, 5 напредни функции за мапирање, литиумска батерија способна да достигне автономија од 150 минути и отстранлив сад за нечистотија.

Dream L10 Pro

Овој модел на Dreame е исто така робот правосмукалка и средство за чистење под, но со понапредна моќ и технологија. Со 3D систем за откривање пречки во реално време, навигација со ласерско мапирање, моќ на вшмукување од 4000 Pa, 150 минути автономија во неговата литиумска батерија, капацитет на резервоарот од 570 ml, 2 режими на чистење и можност за покривање до 250 метри површина.

Идеален е за сите видови подови, дури и за теписи. Овој робот може да се контролира и преку апликација за мобилни уреди и има WiFi конекција и е компатибилен со Алекса виртуелен асистент.

Dream XR V10

Тоа е безжична правосмукалка од типот на метла, и кабриолет 3 во 1, бидејќи може да дејствува како вертикална правосмукалка, тип на метла и рачна. Со моќност на моторот од 450 W, способен за ротирање со 100000 RPM и капацитет на вшмукување од 22 Kpa. Нејзината литиумска батерија од 2500 mAh овозможува опсег од 60 мин.

ова ХЕПА филтер Може да се пере, со можност за отстранување до 99,99% ефикасност за отстранување на честички од 0.1 микрон. Исто така, интегрира вграден паметен чип за да ја одржува потрошувачката на моторот ефикасна. Доаѓа и со додатоци и поддршка за полнење.

Од каде е брендот Dreame?

La Брендот Dreame е кинески. Регистриран е како Dreame Technology Limited, а има и центар во Европа од каде што дистрибуира надвор од кинескиот пазар. Тој му припаѓа на огромниот технолошки екосистем на Xiaomi, кој исто така е гаранција, а вистината е дека тие му конкурираат на Dyson рамо до рамо и со многу пониски цени.

Карактеристики на некои Dreame правосмукалки

Dreame технологија за правосмукалка

Правосмукалките Dreame имаат доста извонредни карактеристики Што ги направи толку популарни?

 • Батерија до 150 минути: Роботските правосмукалки на оваа фирма во некои случаи имаат автономија до 150 минути, што е повеќе од пристојно време за чистење на уште поголеми куќи.
 • Леснотија: тие се обично лесни, и со многу внимателен дизајн. Ова ќе ве спречи да вложите големи напори за да ги држите, особено рачните модели.
 • Мотор од 125.000 вртежи во минута: Имаат моќни и сигурни електромотори без четкички, што гарантира дека не се расипуваат и дека постигнуваат голема моќ на вшмукување. Покрај тоа, тие обично се оптимизирани за да ја подобрат ефикасноста и можат да одат до 125.000 вртежи во минута.
 • филтри што се перат: Овие правосмукалки имаат ефикасни HEPA филтри кои лесно се отстрануваат и мијат, така што не ви требаат замени и може да се користат одново и одново.
 • лесно се расклопува: тие обично имаат прилично лесен систем за склопување и расклопување, за да може да замените додатоци или да ја складирате правосмукалката без да трошите време.
 • Компатибилен со Алекса: некои модели на роботи се компатибилни со Alexa, така што можете да ги контролирате и користејќи гласовни команди благодарение на овој виртуелен асистент создаден од Amazon.
 • Ласерско откривање пречки: најнапредните модели на роботски правосмукалки Dreame имаат систем за мапирање и детекција на предмети, за поефикасно чистење и ништо да не го спречи.
 • Навигација LiDAR: е акроним за откривање и опсег на светлина или исто така наречено Ласерско откривање слика и беснеење. Сензор кој ви овозможува да го измерите растојанието со голема прецизност за да се движите низ куќата без никаков проблем, дури и во оние со најмногу пречки.

Дали е лесно да се најдат резервни делови за правосмукалката Dreame?

резервни делови за правосмукалка dreame

Да, тоа е релативно едноставно најдете резервни делови за овие Dreame правосмукалки во некои продавници или на платформи како Amazon. Всушност, ќе најдете дури и комплетни комплети со филтри, ролери, итн., за вашите роботи и правосмукалки.

Дали се добри правосмукалките Dreame? Мое мислење

правосмукалка од сон

Сон се крие зад неа одличниот Xiaomi, што треба да се има на ум. Од друга страна, нивните мотори се издвојуваат и по нивната доверливост. Покрај тоа, тие навлегоа на европскиот пазар благодарение на нивната голема вредност за парите, нивната моќ на вшмукување и нивниот дизајн.

станаа едно на големите ривали на Дајсон. И не само поради технологијата и резултатите, туку и поради малите детали како што е неговата автономија, благодарение на батериите развиени од Samsung.

Каде да купите правосмукалка Dreame

Конечно, за купете Dreame правосмукалка по добра цена, можете да ги изберете овие опции за купување:

 • Фнак: Оваа француска продажна подружница има секакви производи за продажба (и во продавниците и на својата веб-страница), вклучувајќи ја и технологијата. Нивните цени не се издвојуваат по тоа што се најниски, иако можете да најдете некои попусти на производи како правосмукалки.
 • Амазон: гигантот за онлајн продажба има голем број Dreame правосмукалки од сите видови и со добри понуди. Затоа е една од најпосакуваните опции за купување на многумина. Покрај тоа, ги имате сите гаранции и безбедност што ги обезбедува оваа платформа за купување. И ако сте клиент на Prime, трошоците за испорака се бесплатни и нарачката ќе пристигне дома многу брзо.
 • Англискиот суд: Шпанскиот синџир супермаркети има и технологија и домашни производи, како што се Dreame правосмукалките. Таму можете да ги најдете по пристојна цена, и со повремени попусти. Можете да изберете помеѓу онлајн и физичко купување.

Колку сакате да потрошите на правосмукалката?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

200 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.