Премиер ден 2023

Уште една година е Prime Day и оваа 2023 година е полна со понуди за правосмукалки, роботски правосмукалки, Roomba, Cecotec, Xiaomi, Roidmi и други брендови.

Ако сте во потрага за поевтина правосмукалка благодарение на Prime Day, тогаш ги имате најдобрите понуди на овој настан на Амазон:

Најдобрите зделки за правосмукалка на Prime Day

Во овој дел ќе ги најдете врвни зделки за правосмукалки за време на Prime Day. Доколку барате поволни цени, ова се најдобрите без сомнение, па не дозволувајте да избегаат:

Најдобрите зделки на Roomba за Prime Day

Roomba е еден од оние брендови кои лансираа производ толку оригинален и добар што сега го нарекуваме под името на брендот. На ист начин како што бараме „Kleenex“ кога она што го сакаме е марамче, денес е вообичаено да се слушне како луѓето зборуваат за „Roomba“ кога сакаме да се повикаме на мала роботска правосмукалка што оди околу нашата куќа со правосмукалка сè. Се произведува и продава од iRobot и тие се најпопуларните автоматски правосмукалки. Без сомнение, доколку размислувате да купите Roomba, вреди да се почека Prime Day.

Најдобрите зделки со правосмукалки со роботи на Prime Day

Роботските правосмукалки станаа предмет на желба во секој дом. Тие не само што се корисни, туку нè ослободуваат од работата да мораме да метеме секој ден, па затоа треба да имате едно. Ако сè уште го немате, еве ги Најдобри зделки за вакуум на роботи на Prime Day:

Најдобрите зделки за вакуум за метла на Prime Day

Правосмукалката за метла е уште една од посакуваните. Неговата разновидност и отсуството на кабли го направија совршено дополнување на роботската правосмукалка. Вакуумирајте со поголема моќност и допрете повеќе агли благодарение на овие се занимава со правосмукалки за метли за Amazon Prime Day:

Најдобрите зделки на Xiaomi на Prime Day

Xiaomi е кинеска мултинационална компанија која стана една од најдобрите опции, кој и да е биде електронскиот уред што го бараме. Тој има само 10 години и за тоа време успеа да се искачи на 4-то место во технолошкиот свет, а го надминаа само Apple, Samsung и неговата сонародничка Huawei, која стигна до подиумот, но со повеќе од 30 години живот. Xiaomi ни нуди секакви производи, како што се неговите телефони и таблети, кои добиваат толку добри критики, компјутери, ваги и секакви паметни уреди, меѓу кои можеме да најдеме правосмукалки, се додека го третираме секој уред што можеме. контролирајте како паметно од паметен телефон или таблет.

Xiaomi е обично еден од брендовите што ги гледаме со попусти во посебни денови како Prime Day, па ако размислувате да купите правосмукалка од кинескиот бренд, денот за специјалните клиенти на Amazon е совршено време да го направите тоа.

Најдобрите зделки за рачни правосмукалки на Prime Day

Рачните правосмукалки се швајцарскиот армиски нож за вшмукување, со нив можете да го вшмукувате вашиот автомобил или кујна и да стигнете до аглите каде што не стигнува ниту еден друг модел. Погледнете ги рачните правосмукалки на Amazon Prime Day:

Најдобрите зделки на Dyson за Prime Day

Дајсон е а глобална технолошка компанија кој се издвојува по своите правосмукалки, од кои некои се базирани на принципот на циклонски сепаратор. Компанијата е основана во 1993 година и е со седиште во Обединетото Кралство, а во нејзиниот каталог наоѓаме и други предмети како што се фен за коса, одвлажнувачи, фен за раце и вентилатори, меѓу другото. Со голема веројатност, правосмукалките Dyson ќе бидат достапни со убав попуст на Amazon Prime Day.

пронаоѓач правосмукалки

Што е Prime Day

Во суштина, Prime Day е настан на кој можеме да купиме секакви артикли со попуст. Тајната или прашањето овде е во која продавница и кој ќе може да пристапи до овие понуди. За разлика од Црниот петок или Сајбер Понеделник, настани кои можат да се најдат практично во секоја продавница во светот и каде што секој корисник може да купи, Prime Day е достапен само за корисниците на Amazon Prime, што значи дека треба да бидеме претплатени на услугата.

Услугата, која претходно беше позната како Премиум, има цена од 36 €/годишно, кој се зголеми од 20 евра за да се додадат услуги како Prime Video, еден вид Amazon Netflix, меѓу другите, во пакетот. Затоа, и накратко, Prime Day е посебен настан во кој клиентите на Amazon Prime ќе можат да ги искористат предностите на многу интересни понуди без од таа причина да мора да се откажат од гаранцијата на Амазон и услугата после продажбата што толку многу им се допаѓа на нашите клиенти. клиенти.

Кога се слави Денот на премиерот во 2023 година?

правосмукалки за прв ден

Prime Day е преведен на шпански како „Главен ден“, но не мора да правиме директен превод ако сакаме да знаеме што ќе се случи и кога. Го спомнувам ова главно затоа што „ден“ е всушност „денови“, поточно два.

Оваа година ќе се слави Денот на премиерот 2023 година на 11 и 12 јули, и вреди да се создаде потсетник или да се запише на кој било календар, без разлика дали сакаме да купиме нешто посебно или не. Меѓу понудите, најверојатно ќе најдеме нешто што ни треба, а ако го најдеме, ќе го добиеме за многу пониска цена од препорачаната цена. Процентот на попуст не е познат, но тие можат да бидат навистина скандалозни.

Видови правосмукалки кои можеме да ги најдеме во продажба за Prime Day

  • правосмукалка за метла: правосмукалки за метла тие се 2-во-1, или речиси. Станува збор за правосмукалки со големина и дизајн сличен на оној на метлата, иако во нив не е вклучена кесата што ја прават другите поголеми правосмукалки. Нивната главна предност е тоа што се лесни за движење и складирање, како и многу удобни. Нивната големина и дизајн исто така ќе ни овозможат да ги користиме дури и во најнепристапните агли. Имајќи предвид дека станува збор за производи кои се користат секојдневно, на Prime Day 2023 година ќе видиме неколку модели на правосмукалки за метла, а попустот сигурно вреди.
  • Робот за правосмукалка: Во основа, и обично, роботска правосмукалка е Roomba. Со други зборови, тоа се правосмукалки кои работат нешто како оние играчки кои се движат напред додека не наидат на препрека, во тој момент ја менуваат насоката за да продолжат да се движат. Овие правосмукалки ќе лизгање автоматски додека не ги запреме, што ги прави најдобар избор за мрзливите или оние кои немаат време да чистат рачно. Претстојниот Prime Day е совршен ден за купување роботска правосмукалка.

Зошто е добра можност да купите правосмукалка на Prime Day

правосмукалки за прв ден

Па, многу едноставно: затоа што ќе платиме помалку. На Prime Day, Амазон нуди попусти на илјадници свои производи, па веројатно е во продажба таа правосмукалка на која долго време ни се вртеше око. Процентот на попуст варира од еден до друг производ, но во многу наврати можеме да најдеме многу важни попусти.

Во денови како специјални настани во кои не ни се наплатува ДДВ, попустот е оној на данокот на додадена вредност, кој во Шпанија се совпаѓа со 21%. На Prime Day, некои артикли се достапни со непривлечен попуст, но други го удвојуваат (или повеќе) бројот на денови без ДДВ. Единствено е што, за да се случи ова, најчесто е тоа што написот не е многу популарен или, ако е, веројатно е дека имаме работа со модел од претходните години.

Не помалку важно е да се спомене тоа попустот не се преведува во полоша услуга. Она што ќе го купиме на Prime Day ќе ги има истите гаранции што ги нуди Amazon во остатокот од годината, и лично мислам дека тие се најдоброто што можеме да го најдеме во онлајн продажбата.

Има и предност што со оглед на тоа што се одржува во јуни, не се поклопува со црниот петок како лани, па квалитетот на понудите ќе биде многу подобар.