Philips правосмукалка

Филипс е еден од гигантите на европската технологија, синоним за иновација, квалитет, одлични резултати и исполнување на највисоките безбедносни стандарди. Тоа е забележливо и кај секој од моделите на правосмукалки на оваа холандска фирма, па нејзините производи ќе ги остават клиентите повеќе од задоволни.

Која правосмукалка Philips да ја купите

Ако сакате изберете модел на правосмукалка Philips, но не знаете за кој да се одлучите, квалитетите на овој избор можете да ги видите со некои од најдобрите:

Philips Speed ​​Pro

Овој тип правосмукалка вертикална метла и способна да стане рачна правосмукалка, е една од совршените опции под овој бренд, покрај тоа што има многу атрактивна цена. Има резервоар со капацитет од 0.4 литри, и батерија за отстранување на потребата од кабли, со голема автономија за чистење на вашиот дом, автомобил и сл.

Вашата метла има специјална четка наменета за подови од секаков вид, со a лед светилка вграден за да ви овозможи да гледате прашина и нечистотија дури и на најскриените и темни места. Вклучува и ѕвездена млазница за најнепристапните места и станица за монтирање на ѕид или основа за полнење со магнетно прицврстување.

има технологија PowerCylone 7 и PowerBlade мотор, дизајниран да постигне високи брзини на ротација и многу голема моќ на вшмукување, со до 800 литри во минута. Висок принос кој ќе остане стабилен до 30 минути.

Експерт на Philips Power Pro

Ако претпочитате правосмукалки со кабел и поосновни типови на санки, тогаш го имате овој друг Philips. Со моќен мотор од 650 W способен за одржување на секогаш стабилна моќ на вшмукување, без оглед на времето, и со многу високи перформанси. Покрај тоа, тој е ефикасен систем, за намалување на потрошувачката и означен како А+.

Неговиот резервоар има голем капацитет до 2 литри, а има и дополнителна млазница специјално за коса од домашни миленици. Вклучува и четка за тврд под, алатка за пукнатини, комбинирана млазница TriActive, хипоалергенски филтер за прашина со технологија Allerg Lock, технологија PowerCylone 8 за одвојување на воздухот од нечистотија, тркала за лесна преносливост, долг кабел и систем за автоматско собирање.

Philips SpeedProMAX Aqua+

Оваа безжична правосмукалка ви овозможува слободно да се движите благодарение на неговата литиум-јонска батерија, способна за чистење до 125+ квадратни метри со едно полнење во турбо режим. Неговиот ефикасен систем за филтрирање овозможува филтрирање со ефикасност до 99,7%, а резервоарот за додавање вода и детергент овозможува и влажно чистење, елиминирајќи до 99% бактерии од подот. Затоа е совршен за домови со миленици и деца.

Има моќен систем за вшмукување, удобен е, компактен и лесен, а има и ѕидна потпора за полнење, четка со LED светла за подот, глава за чистење на места, тесна четка и мултифункционален додаток за ткаенини, агли итн.

Philips PowerPro Compact

Тоа е алтернативен модел на претходниот, исто така од типот на санки и со кабел. Оваа правосмукалка користи тциклон технологија, без вреќи, и со резервоар со капацитет од 1.5 литри, што го прави покомпактен. Овозможува совршено чистење на сите видови внатрешни површини, со технологија PowerCyclone 5, четка TriActive со 3 дејства и специјална четка за под.

Има големи гумени тркала за подобра контрола на движењето, а неговиот напреден контејнер за прашина може да биде празна на многу хигиенски начин. Многу лесно се чисти и има систем за филтрирање кој спречува алергени да избегаат.

Philips Performer Compact Series 3000

Достапна и едноставна правосмукалка. Со заменлива торба, AirFlow MAX технологија, и огромна моќ на вшмукување благодарение на неговиот мотор од 900W. Неговиот високо-ефикасен филтер за заклучување за алергии (со ECARF хипоалергенски сертификат за блокирање до 99.9% од прашината) го блокира излегувањето од воздухот и алергените, а неговите четки со тројно дејство и подни четки овозможуваат чистење на сите видови површини со еден лесен и компактен уред. .

Има кабел должина до 9 метри, со систем за автоматско собирање. Ќе можете да покривате големи површини без исклучување и приклучување, и со совршено ниво на резултат. Чантата е од издржлив тип S-Bag, со капацитет од 3 литри.

Philips Series 7000 Aqua

Го имаме и ова неодамнешно лансирање, безжична правосмукалка Philips со Технологија PowerCyclone 12, дигитален мотор, и припаѓа на серијата 7000 Aqua на овој европски бренд со толку добра репутација. Покрај тоа, тој е многу моќен, и вклучува LED светла за поголема леснотија.

Тој е модуларен, бидејќи има а Аква модул што може да се отстрани и стави, вклучува две додатоци и голема литиумска батерија која е способна да обезбеди автономија до 80 минути...

Philips MiniVac

Конечно, имате и а правосмукалка да можете да вакуумирате во високи области или да однесете каде сакате. Совршен е и за недостапни места, како на пример во автомобил. Ова е овој Philips MiniVac на батерии. Може да се поврзе со штекерот од 12V на автомобилот, нема торба и доаѓа со 5 додатоци.

Видови правосмукалки Philips

Во рамките на брендот Philips можете да најдете разни серии и типови правосмукалки да ги задоволи сите потреби и џебови. Меѓу нив се:

Метла

Станува збор за еден вид правосмукалка Philips која овозможува чистење на подот на многу удобен начин, со долга рачка за да не мора да се наведнувате и без напор. Покрај тоа, бидејќи е вертикален, зафаќа многу малку простор и може да се чува на истото место како четки, џогери итн. Некои модели немаат кабел, а има и кабриолет 2-во-1, па можете да имате правосмукалка од типот на метла кога ви треба и рачна.

без торба

Овој тип правосмукалки, без разлика дали се рачни, метла или санки, избегнувајте да користите кеси за замена. Ќе можете удобно да ги користите додека нивниот резервоар не се наполни, лесно да го испразните резервоарот и да продолжите со чистењето, без да менувате ништо. Ова не само што е попрактично и поудобно, туку и заштедува од создавање повеќе ѓубре.

со торба

Има и модели со торба, на кои ќе им требаат резервни делови како што е S-Bag каде што ќе биде заробена целата нечистотија. Откако ќе се наполни, можете да ја извадите кесата, да поставите чиста и да продолжите со работата. Предноста во овој случај е што празнењето е нешто похигиенско, бидејќи можете да ја фрлите кесата со нечистотија внатре без да ракувате со ништо, додека правосмукалките со канистер може да испуштат прашина за време на процесот на празнење или да се истури случајно.

Рака

Тие се компактни правосмукалки, со мала тежина и генерално без кабли. Благодарение на тоа, можете да ги користите за правосмукалка на сите видови површини, дури и на највисоките, каде што не би стигнале со правосмукалка од типот на метла или санка. Тие исто така можат да бидат многу практични за автомобилот.

Карактеристики на некои правосмукалки Philips

моќна правосмукалка Philips

Правосмукалките Philips имаат големи предности во однос на другите, некои од најзначајните се:

 • циклонска технологија: циклонската технологија овозможува создавање вител на воздух во резервоарот за нечистотија за да се оддели цврстата нечистотија од воздухот, или со гравитација или со дејство на ротација, со што се добива почист воздух на излезот на правосмукалката. Овој тип на технологија е совршен за домови со луѓе со респираторни проблеми и исто така ќе направи филтрите да траат подолго во совршена состојба.
 • Дигитален PowerBlade мотор: Тоа е тип на дигитален мотор дизајниран да создава високоенергетски проток на воздух до 1000 литри во минута, што произведува многу висока моќ на вшмукување од 360º. На овој начин се постигнува многу ефикасно чистење со само неколку поминувања, дури и кога нечистотијата е постојана.
 • Четка за вшмукување 360º: Тоа е четка за под што може да вшмукува нечистотија во 360º во комбинација со дигиталниот мотор Philips. Покрај тоа, овие четки обично имаат ефикасен систем за чистење дури и со едно поминување, и напред и назад, па дури и од страна. Ова ќе овозможи длабоко чистење со лесно избегнување на сите видови пречки. Тие исто така вклучуваат LED светло за подобро да се види нечистотијата.
 • Погоден за сите видови подови: Правосмукалките Philips имаат напредни четки погодни за сите типови подови, тврди како керамика или камени садови, како и ламинат, паркет или дрво, меки како теписи и теписони итн. Во сите нив ќе постигнете одлични резултати, дури и во зглобовите благодарение на неговите специјални четки.
 • HEPA филтер: Тоа е филтер со висока ефикасност, способен да зароби до 99,7% од најмалите честички, до 0.3 микрони. На овој начин ќе зароби прашина, мувла, некои бактерии и вируси и алергени како полен, влакна од домашни миленици итн., оставајќи многу почист воздух.
 • Аква млазница: за влажно чистење, како бришење за отстранување на дамки.
 • PowerCyclone: Тоа е технологија на Philips која гарантира одлични перформанси и моќ на вшмукување.
 • TriActive устата: Тоа е млазница со три различни дејства за чистење за отстранување на длабока прашина од теписите и теписите.

Каде да добиете резервни делови за правосмукалки Philips

резервни делови за правосмукалка Philips

Брендот Philips е еден од најпознатите, со голема мрежа на дистрибуција и сервис во речиси сите земји, што прави Наоѓањето резервни делови или додатоци за овие правосмукалки е исклучително лесно.. На овој начин, ако треба да купите филтри, торби за замена или додатоци кои се изгубени или оштетени, ќе можете да продолжите да и давате живот на вашата правосмукалка многу години.

Можете да ги најдете во мноштво специјализирани продавници, а исто така и на Амазон. Друга опција е да ги купите директно од официјалната продавница на Philips на нејзината веб-страница. Како и да е, ќе најдете пакувања со кеси од 16 единици, филтри и други делови и додатоци кои најчесто се кршат или губат.

Дали вреди да се купи правосмукалка Philips? Мое мислење

Philips правосмукалка

Филипс е еден од оние брендови од кои очекувате многу, а вистината е дека нивните правосмукалки не разочаруваат. Тие го обезбедуваат токму она што се очекува од ваков голем производител: иновации, висока технологија, функции кои го олеснуваат чистењето, ефикасни филтри, висока моќност, квалитет, доверливост, ергономија и удобност.

Сето ова може да ве наведе да мислите дека се многу скапи, но вистината е дека добрата вест е што не се најскапи на пазарот. Затоа, ќе добиете премиум карактеристики и максималните гаранции за добра цена.

Каде да купите правосмукалка Philips

до купете Philips правосмукалка по добра цена, имате неколку опции, некои од најинтересните се во оваа листа:

 • пресекот: ви овозможува да изберете дали да го нарачате преку неговата веб-локација за да биде испратен на избраната адреса или да отидете до кое било од неговите најблиски продажни места. Во секој случај, ќе ги најдете најактуелните модели на правосмукалки на Philips и, со малку среќа, тие би можеле да бидат дури и со попуст или промоција.
 • Медијамаркт: Тие се фалат дека имаат фантастични цени, и тоа е вистина. И на веб-продажната платформа и во продавниците на овој германски ланец можете да најдете правосмукалки од оваа фирма.
 • Англискиот суд: Овие шпански супермаркети имаат и дел за електрични апарати со производи од брендот Philips, како што се нивните правосмукалки. Нивните цени не се најевтини, но обично на моменти нудат попусти и промоции. Во овој случај, можете да изберете да купите онлајн или лично.
 • Амазон: Интернет гигантот има најголем број модели од марката Philips, со сите видови достапни, па дури и со неколку понуди од ист производ да го избере најдобриот. Се со безбедноста и поддршката на оваа платформа, како и агилноста на пратките што таа ги обезбедува.

Колку сакате да потрошите на правосмукалката?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

200 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.