течна правосмукалка

на течни правосмукалки стануваат сè попопуларни. Тие веќе беа широко користени во индустрискиот сектор, но сега го освојуваат и домашниот сектор поради нивната флексибилност кога станува збор за чистење на сите видови нечистотии.

Најдобрите влажни правосмукалки

Подолу имате избор на течни правосмукалки со најдобра вредност за парите кои имаат и доверливост која е повеќе од докажана со мислењата на стотици корисници. Кој го избирате?

Што е влажен вакуум

течен аспиратор

Течни правосмукалки се машини способни да цицаат цврста нечистотија, како конвенционалните правосмукалки, а исто така и течна нечистотија. Лесен и многу разновиден начин за чистење. Затоа, тие можат да бидат совршени за отстранување на нечистотијата од површините кога течноста се истури без да предизвика оштетување на уредот, бидејќи тие се специјално дизајнирани да го прават тоа.

Може ли нормална правосмукалка да цица течности?

Не, обична правосмукалка е дизајнирана да вшмукува прашина и други видови цврста нечистотија, но нејзините канали, кеса или резервоар и системот за филтрирање не се дизајнирани да апсорбираат течности. Вшмукување течности со конвенционална правосмукалка може да предизвика дефект на правосмукалката или краток спој.

Може ли влажната правосмукалка да вшмукува цврсти материи?

Да, течната правосмукалка исто така ви овозможува без проблем да цицате честички од прашина и други мали цврсти материи. Неговите канали, резервоарот и системот за филтрирање се дизајнирани така што течностите не го расипуваат системот и тој продолжува да функционира правилно.

Најдобрите марки на влажни правосмукалки

Ако размислувате да купите правосмукалка за цврсти и течности, треба да размислите за купување на еден од овие модели. препорачани брендови:

KARCHER

Овој германски бренд е еден од најдобрите на пазарот, со многу професионални правосмукалки, со одличен квалитет и фантастични карактеристики. Фирмата е фокусирана на алатки за чистење во домашна и професионална област.

Стенли

Оваа северноамериканска индустриска групација е на пазарот на електрични алати повеќе од 100 години. Моментално е еден од најпрепознатливите брендови во професионалниот сектор, поради неговиот квалитет и издржливост, како и добрата цена.

Лидл

течна правосмукалка lidl

Синџирот супермаркети има некои од најдобрите брендови, како и приватни етикети, како што е Silvercrest. Овој бренд нуди правосмукалки со одлична вредност за парите. Исклучителен производ доколку барате нешто евтино и функционално.

Parkside

Тоа е уште еден од брендовите кои припаѓаат на германската групација Kompernass, како што е Silvercrest. Германски семеен бизнис кој се занимава со снабдување на супермаркетите на Лидл со уреди за потрошувачка електроника и други видови артикли. Како и Silvercrest, тој е фокусиран на понудата одлична вредност за парите.

Како функционираат правосмукалките за влажни тапацири

течна правосмукалка за тапацир

Течна правосмукалка работи слично како и обичната правосмукалка. Односно, вклучува мотор кој ќе генерира вшмукување или вакуум за да ја вшмукува нечистотијата преку неговото црево или млазницата. Покрај тоа, тие имаат и систем за филтрирање за да се пропушта само воздухот и да се дозволи и течноста и цврстата да се таложат во резервоарот за нечистотија и воздухот може да се исфрли без нечистотија.

Покрај тоа, во течни правосмукалки архитектурата тој е дизајниран така што целата нечистотија паѓа во резервоарот, при што филтерот е во повисока положба, така што воздухот оди по различен пат од нечистотијата. Од друга страна, филтрираниот воздух ќе помине низ моторот, помагајќи да се излади и ќе се исфрли низ горната површина на правосмукалката.

Каде да купите поевтин влажен вакуум

Да се ​​здобијат најевтините влажни правосмукалки, можете да ги проверите понудите од овие сајтови:

 • Амазон: онлајн платформата има безбеден систем за плаќање, гаранции во случај да треба да го вратите производот и прилично агилна услуга за испорака. Ако сте клиент на Prime, можете да заштедите и на испорака, бидејќи тие се бесплатни. Така можете да изберете од најголемиот избор на брендови и модели на течни правосмукалки по најдобра цена.
 • МедијаМарк: Германскиот технолошки ланец исто така има добри цени, и на својата веб-страница за да ги нарачате преку Интернет и во својата физичка продавница. Нема да најдете толку разновидност како на Амазон, но ќе можете да изберете некои од најпопуларните модели.
 • Лерој Мерлин: Друго место за купување правосмукалки за течности е овој француски ланец посветен на DIY. Има некои од најпознатите брендови, како и други приватни етикети. Понекогаш тие прават промоции и понуди и во нивните продавници и на нивната веб-страница за да нарачаат онлајн.
 • Брикомарт: сонародник и конкурент на Лерој Мерлин, исто така, има доста добри цени на сите видови материјали и алатки за сам да се направи, вклучително и течни правосмукалки. Повторно можете да изберете помеѓу купување во кое било од неговите продажни места, како и во веб-продавницата.
 • Втора рака: Друга алтернатива е да купите половна течна правосмукалка преку оваа веб-страница за купување и продавање. Може да најдете интересни понуди, иако тоа се користени производи за кои немате 100% гаранции за користењето што им е дадено, за штетата што може да ја имаат итн.

Колку сакате да потрошите на правосмукалката?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

200 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.