Ikohs правосмукалка

La потпис Ikohs (сега наречен Креирај) Тој стапи во сила и се позиционираше како еден од најпродаваните на платформи како Amazon. Причината е што нуди одличен дизајн, добар квалитет, добри карактеристики и доста добри цени, како во рачни правосмукалки, така и во правосмукалки за метла и во роботски правосмукалки итн.

Најдобрите правосмукалки на Ikohs

Подолу ги составивме правосмукалките Ikohs/Create со најдобар квалитет-цена или кои ја намалија нивната цена и можете да ги купите во продажба токму сега. Сите од нив имаат повеќе од докажана сигурност од стотици клиенти кои веќе ги пробале, така што секој од нив е добра опција:

*Забелешка: Ikohs или Create производите се прекинати, но можете да ги замените со овие Роидми еквиваленти.

пронаоѓач правосмукалки

Ikohs асортиман на правосмукалки

Брендот Ikohs има а палета на правосмукалки да ги задоволи различните потреби на своите корисници:

Netbot роботска правосмукалка

Во оваа серија ќе најдете широк спектар на модели на роботски правосмукалки со најразновидни дизајни.

Овие роботи вклучуваат 3D ласерска технологија за мапирање на простории за поголема разновидност и ефикасност при чистење на домот, суви со правосмукалка и влажни за чистење на подот. Тие ќе можат да чистат, метат, бришат, чистат и прочистуваат воздухот, сето тоа без да се грижите за нешто, со автономна услуга, поврзување со WiFi, контрола преку апликација за мобилни уреди и со добра автономија.

Безжичен бришење

Не се пронајдени производи

Тоа е еден вид на безжична правосмукалка со циклонска технологија. Има моќен мотор, со 3 брзини, моќ на вшмукување од 25 kPa, без торба, со литиумска батерија со автономија до 45 мин, LED осветлување за гледање во најтемните агли и со разни додатоци за подот и другите површини ( вклучително и вертикална).

Wipebot чистач на прозорци

Ikohs има и низа роботи за чистење прозорци, така што можете да заборавите и на чистењето на прозорците.

Целосно автоматски роботи, со магнетен систем за чистење внатре и надвор, со голема моќ на вшмукување, автономија до 20 мин, 2 брзини на суво или влажно чистење, со безбедносен кабел и далечински управувач.

Ikohs сега е Креирај

La Брендот Ikohs стана Креирај, така што веќе нема да најдете тимови со овој бренд, туку сите ќе бидат како Create. Сепак, тоа беше само промена на имиџот, но сè останува исто. Уште повеќе, ако пристапите на веб-локацијата на Ikosh, она што ќе го добиете е пренасочување кон новата веб-локација Креирај.

Од каде е брендот Ikohs?

ikohs роботска правосмукалка

Брендот Ikohs е фирма која, како и многу други компании, ги произведува своите производи во Кина, но ги составува и дистрибуира своите производи од Шпанија. Всушност, таа има свое седиште во Валенсија, како и Cecotec, еден од неговите главни конкуренти во светот на технологијата со ниска цена.

Оваа фирма веќе има пазар присутен во неколку земји, како што се Шпанија или Италија, и тие имаат а постпродажна услуга и услуги на клиентите на шпански, и базирано овде, што ќе го олесни животот многу кога ќе се случи нешто со уредот или кога имате какви било прашања.

Ikohs или Conga роботска правосмукалка од Cecotec?

Одличните цени и сличностите помеѓу Ikohs Netbot и Cecotec Conga Тоа предизвикува многу корисници да се сомневаат што е подобро, а тие не знаат како да одлучат за купувањето. За да можете да одлучите за едната или другата точка, треба да ја анализирате секоја точка, на пример:

 • Моќ на вшмукување: во овој дел, моторите Conga се во водство, бидејќи тие постигнуваат моќ на вшмукување до 10 пати поголема од онаа на Ikohs во некои случаи, затоа, ако сакате да ја отстраните дури и највкорената нечистотија, подобро е да изберете за Конга. Сепак, за тврди подови (не теписи и теписи), како што се дрво или керамика или камени садови, Ikohs ќе биде повеќе од доволно.
 • Автономија: Во овој случај, батеријата и времетраењето на двете се многу блиску. Тие обично се околу 100-120 минути просечна автономија без полнење, и во Conga и во Netbot.
 • Систем за навигација: Тоа е уште една точка каде што и двете се исто така многу слични, иако корисниците се чини дека се нешто позадоволни од Conga, иако само малку.
 • цена: Во ова, Ikohs победува, бидејќи неговата цена е многу пониска од онаа на Cecotec. Затоа, ако она што го барате е роботска правосмукалка што ја исполнува својата функција и е економичен, Netbot треба да биде вашиот избор.

Каде да ги преземете упатствата за Ikohs / Креирај правосмукалка

ласерска навигациска правосмукалка ikohs

За да ги заштедат трошоците, многу евтини брендови отстрануваат одредени додатоци или додатоци од нивните кутии. Еден од тие додатоци обично е прирачникот. На тој начин не само што заштедуваат пари за дополнително да ги приспособат своите цени, туку и заштедуваат хартија. Наместо тоа, ако сакате да го имате бесплатен PDF прирачник, можете да го преземете од неговата официјална веб-страница вака:

 1. Пристапете до веб.
 2. Кликнете на менито (трите линии горе лево).
 3. Изберете го типот на производот на Ikohs што сте го купиле и неговиот модел.
 4. Сега ве пренасочува на страницата со карактеристиките на предметниот производ и ако скролувате надолу, ќе видите дека се појавува опцијата Manual. Кликнете на неа.
 5. Ќе ве однесе до областа каде што се наоѓа врската за преземање Рачно, веднаш над видеото. Кликнете и преземањето ќе започне.

Мое мислење за правосмукалките Ikohs

Ikohs правосмукалки се добра опција и рачни и метла, па дури и роботски правосмукалки. Тие можат да бидат добра опција за оние кои бараат нешто многу евтино, без да се одлучат за непознати кинески брендови или на кои им недостасува техничка поддршка овде.

Покрај тоа, тие се производи кои имаат 2 години гаранција, како што налага законот, и се со пристоен дизајн и квалитет. Немаат многу да им завидуваат на другите брендови кои ја удвојуваат или тројно нивната цена.

Ако имав нешто негативно Она што треба да се истакне е неговата моќ на вшмукување, особено во неговите роботски правосмукалки Netbot. Тие обично нудат во просек 1200 Pa, што е многу под Cecotec, кој има моќ на вшмукување од 8000 или 10000 Pa, и други скапи брендови кои можат да достигнат многу повеќе од тоа. Тие 1200 Pa може да бидат доволни за тврди или дрвени подови, за собирање нечистотија како влакненца, прашина итн., но нема да биде доволно ако имате теписи или нешто потешка нечистотија.


Колку сакате да потрошите на правосмукалката?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

200 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.