Ројдми

На Roidmi правосмукалки стануваат сè попопуларни во Европа. Овој кинески бренд зад себе го има технолошкиот гигант Xiaomi, што е одлична гаранција. Покрај тоа, тие се издвојуваат по нивната фантастична вредност за парите, по нивната иновативност, елегантен дизајн и едноставност. Поради оваа причина тие се заслужни за некои важни награди како што се германската награда iF или наградата Red Dot.

Ако не сте го знаеле овој бренд, ќе ви се допадне да знаете сè што овие производи имаат да ви понудат, без да инвестирате големи суми пари за добијте ги резултатите што ги очекувате. Исто така, ќе најдете многу иновативни и практични решенија кои ќе ви ја олеснат работата, а нема да ги најдете во други брендови...

Споредба на правосмукалки Roidmi

пронаоѓач правосмукалки

Најдобрите правосмукалки Roidmi

Во рамките на моделите на правосмукалки Roidmi ќе најдете некои кои посебно се истакнуваат и ви препорача. Овие производи се:

Roidmi X20 Storm

Тоа е револуционерна рачна правосмукалка со моќен мотор од 435 W кој развива 120.000 вртежи во минута за екстремна моќност способна да генерира 25.000 Pa вшмукување. Со други зборови, ќе ја отстрани дури и длабоката нечистотија, онаа што останува вградена во ткивата или жлебовите што другите правосмукалки не ги отстрануваат.

Su батерија со високи перформанси Тоа ќе ве спречи да зависите од кабли, бидејќи ќе можете да ја однесете правосмукалката таму каде што ви треба. Во стандарден режим може да издржи до 65 минути, додека во средна моќност ќе издржи до 40 минути, а во турбо режим 10 минути. Тоа е многу поголема автономија од другите правосмукалки на пазарот, што овозможува покривање до 400 m² површина.

Ако го отстраните телескопскиот додаток за земјата, се трансформира во компактен рачен вакуум да може да го вакуумира автомобилот, тапацирот, софата и другите површини за мебел итн. И, се разбира, нема торба, така што ќе заштедите на резервни делови. Едноставно ќе ја однесе целата нечистотија во својот резервоар што можете да ја испразните кога ќе се наполни...

Роидми нула

Тоа е прва правосмукалка со систем за стерилизација, бидејќи вклучува антибактериски систем со технологија за стерилизација за да се спречи репродукција на бактерии внатре. За да го направите ова, вклучува технологија ZIWEI, со специјален систем за јонска филтрација, за да генерира многу поздраво искуство за чистење.

Се разбира, има и голема моќ за вакуумирање на сите видови нечистотија, со до 100.000 вртежи во минута што генерира одлично вшмукување. Вклучува и литиум-јонска батерија со високи перформанси која ќе трае до 60 минути ако се користи во нормален режим. За среден и турбо режим, тоа би се спуштило на 30 и 10 минути соодветно.

Roidmi X30 Storm

Овој модел е еден од најреволуционерните на компанијата Roidmi. Тој, исто така, достигнува 120.000 вртежи во минута со својот мотор од 435 W, успевајќи да достигне 26500 Pa моќ на вшмукување. Односно, до 10 пати повеќе од некои од најмоќните роботски правосмукалки. Затоа, без проблеми ќе ја отстрани најтешката нечистотија и нема да ја испушта благодарение на HEPA филтерот и задниот филтер со антибактериска обвивка.

Секако дека е а безжичен модел, за да не бидете врзани и да стигнете каде што треба. Неговата моќна батерија ја зголеми автономијата на другите модели за да достигне 70 минути во нормален режим, 30 минути за среден режим и 15 минути за турбо мотоцикл. Вклучува и LED екран за прикажување информации во реално време за вшмукувањето, статусот на филтерот, нивото на батеријата и потрошените калории.

Xiaomi X30 Plus

Оваа правосмукалка е повеќе од тоа, бидејќи ќе ви овозможи и чистење. Оваа друга варијанта произлезена од X30 е исто така опремена со моќен мотор од 435 W кој достигнува 120.000 PRM и моќност на вшмукување од 26500 Pa. Од друга страна, неговата батерија е подобрена и е нешто поголема за да достигне 80, 30 и 15 минути за нормален, среден и турбо режим соодветно.

Дополнително, има 6 нивоа на филтрација и двоен антибактериски филтер (ХЕПА филтер +  пост-филтер со антибактериска обвивка). Сепак, нејзината најголема новина е нејзината електричен џогер. Специјална и независна глава која има ротирачка џогер која се чисти по вакуумирање.

Roidmi Nano Black

Тоа е рачен вакуум многу компактен и лесен, за оние на кои им треба нешто за автомобилот или што не тежи премногу, со правосмукалка на високи површини без напор. Тежи само 500 грама, но внатре крие одлични перформанси и автономија благодарение на неговата батерија која трае до 25 минути додека одржува голема моќ на вшмукување.

Лесен, ергономски и минималистички, за да можете да го носите во вашата чанта или куфер, или во преградата за ракавици на вашиот автомобил. Плус, целосно се полни за 3 часа со USB полнач, така што можете многу лесно да го полните насекаде, дури и во автомобилот ако има USB приклучок или 12V USB адаптер.

Roidmi F8 Storm Pro

Овој друг модел гарантира добро вшмукување и отпор, за оние кои бараат извонредни перформанси во добра цена. Благодарение на неговиот моќен мотор, тој достигнува 110.000 вртежи во минута, генерирајќи моќ на вшмукување од 23500 Pa. Што се однесува до неговата автономија, бројките што ги остава неговата батерија се 60, 40 и 10 минути за стандардните режими, средна моќност и режимот Turbo.

Вклучува еден вградена апликација да комуницирате со правосмукалката преку Bluetooth и да уживате во поефикасно чистење. А доколку го сакате за повеќекратна употреба, како за автомобил, софа и слично, а не само за под, може да се трансформира и во рачна правосмукалка...

Кој стои зад брендот Roidmi? Дали е сигурен?

roidmi правосмукалка

Roidmi го дистрибуира компанијата Ziclotech во Европа. Зад брендот Roidmi стои гигантот на технологија Xiaomi, па ја има поддршката од огромна компанија која се карактеризира со својата иновација и технологија. Иако многумина не го познаваа овој бренд, тој е добар производ, со квалитет и доверливост на кој можете да му верувате.

Всушност, има 2-годишна гаранција за сите негови компоненти, но таа гаранција се протега ч.гаранција до 5 години на моторот, што е многу разбирливо за тоа колку долго можат да траат овие производи.

Карактеристики на некои правосмукалки Roidmi

Кога ќе ги анализирате технички карактеристики од правосмукалките Roidmi можете да потврдите дека имаат некои функции и технологии што треба да ги знаете за да оцените што ви нудат овие производи:

 • 70 минути автономија: Некои модели можат да достигнат 70 минути автономија во стандардниот режим, па дури и повеќе. Ова значи дека вашата батерија ќе му обезбедува постојана моќност на моторот, така што тој ќе ги одржува своите перформанси повеќе од еден час. Тоа е повеќе од доволно време за чистење на повеќето домови и автомобили.
 • Технологија за стерилизација ZIWEI: Тоа е технологија способна да ги спречи бактериите да се размножуваат во овие правосмукалки, што ќе резултира со поздрав систем. За да го направите ова, нуди специјален систем за филтрирање со јонска антибактериска обвивка.
 • Предводен екран: Некои напредни модели имаат вклучен екран во телото на правосмукалката. Во таа батерија ќе можете да видите информации во реално време за статусот на батеријата, доколку е потребно одржување на филтрите, моќта на вшмукување, па дури и калориите потрошени при вакуумирање.
 • циклонска технологија: Циклоничната технологија генерира циклон воздух внатре за да понуди подобри резултати и моќ на вшмукување од конвенционалната технологија. Во случајот на Roidmi, се постигнуваат повеќе од сто илјади вртења во минута благодарение на неговиот моќен мотор. Ова ќе генерира многу високо вшмукување способно да ја преземе дури и најтврдоглавата нечистотија.
 • Bluetooth: некои правосмукалки имаат и Bluetooth технологија за поврзување за комуникација со мобилна апликација и нудат некои функции за поудобно и поефикасно правосмукалка.
 • ХЕПА и антибактериски филтер: моделите на овој бренд вклучуваат HEPA филтри за заробување на најголемиот дел од прашината што излегува при вакуумирање, како и алергени (полен, прашина, грини,...). Покрај тоа, има и пост-филтер кој ќе ги отстрани бактериите благодарение на специјалната антибактериска обвивка.
 • Четкајте со LED светло: тоа е четка со LED систем за осветлување за да ви помогне при процесот на вакуумирање. Ова е особено практично кога чистите со правосмукалка во темни области, при што можете добро да ја видите нечистотијата.
 • отстранлив џогер: Некои модели имаат посебна глава со џогер што може да го ротира и навлажнува подот. Со други зборови, тие ја трансформираат вашата правосмукалка во нешто повеќе од тоа, овозможувајќи ви да го исчистите подот додека вакумирате.
 • 5 години гаранција на моторот: моторите на овие правосмукалки Roidmi се толку сигурни што даваат до пет години гаранција. Екстензија која ви овозможува да сфатите колку се робусни овие системи.

Дали правосмукалките Roidmi се подобри од Dyson?

roidmi правосмукалка

И Роидми и Дајсон изненадување за некои многу иновативни технолошки решенија кои многу помагаат при чистењето и кои не се лесно да се најдат во други брендови на правосмукалки, кои не се грижат за оние мали детали кои се толку ценети. Исто така, и двете марки се прилично добри кога станува збор за перформансите и квалитетот.

Вистината е дека во многу придобивки тие се натпреваруваат многу тешко со Dysons, кои се веројатно најдобри кога станува збор за правосмукалката за батерии. Од друга страна, цената на Roidmi е многу пониска од онаа на Dyson, што ги прави многу привлечни.

Целта на кинескиот бренд е да се позиционира како а поевтина алтернатива и со сличен квалитет, и сигурно им успеа. Во однос на моќта на вшмукување, тие постигнаа многу слични бројки на Dyson и ја надминаа британската фирма по автономија во некои модели.

Мое мислење за Роидми

Ако барате безжична правосмукалка која добро ја врши својата работа и е удобна, без да се инвестираат сумите што ги чини еден Дајсон, тогаш Roidmi може да биде една од најдобрите алтернативи таму. Дури и поевтини од другите конкурентни брендови и ги надминуваат познатите брендови во однос на резултатите.

Покрај тоа, тие вклучуваат голем број на технологии и функции кои многу ќе ви ја олеснат работата. На пример, некои модели имаат антибактериска технологија за да се направи поздраво правосмукалката, LED светло за подобро да се види што чистите, екран со информации за време на вакуумирање, влажна џогер за чистење, па дури и поврзување со BT.

Но, сето тоа може да изгледа секундарно за правосмукалката. Бидејќи важно е тие да се практични и да уживате добра автономија и голема моќ на вшмукување. Без сомнение, двете најважни работи ќе бидат оние кои навистина ќе ја направат разликата. Со правосмукалката Roidmi ќе ја добиете една од најдобрите фигури на пазарот, со вртоглави вшмукувања и батерии кои траат долго за ништо да не ве прекине...

Дали правосмукалките Roidmi даваат проблеми?

роботска правосмукалка roidmi

Roidmi е кинески бренд управуван од Xiaomi. Има официјален дистрибутер во Европа од каде нуди и поддршка за своите производи. Сите нивни правосмукалки имаат 2-годишна гаранција за нивните компоненти, како и секоја друга марка за усогласување со европските регулативи. Сепак, нуди до 5 години гаранција на својот мотор, што го покажува неговиот квалитет.

Во принцип, тие се производи со ниска цена, со добра моќност и ефикасност, како и доверливост и робусност. Тие не даваат повеќе проблеми од другите познати брендови, а можеби се и подобри од помалку познатите евтини брендови.

Каде да купите поевтина правосмукалка Roidmi

Si buscas купи поевтина правосмукалка Roidmi, можете да ги проверите цените во овие продавници кои ги препорачуваме:

 • Амазон: гигантот за онлајн продажба има најголем број модели на правосмукалки Roidmi за да го избере оној кој најмногу одговара на вашите потреби. Исто така, има неколку понуди за истиот артикал, така што секогаш можете да ја изберете најласкавата понуда. Купувањата преку платформата се безбедни, а нуди гаранција во случај на враќање. Ако сте клиент на Prime, заштедувате на трошоците за испорака и пакетот брзо ќе пристигне дома.
 • Англискиот суд: Овој ланец има и неколку модели на правосмукалки од оваа кинеска фирма, со поволни цени. Покрај тоа, тие понекогаш имаат попусти кои се применуваат на нивните производи, и во веб-продавницата и во физичките продавници.
 • aliexpress: Кинескиот гигант за онлајн продажба, конкурент на Amazon, има и огромен број производи од кинески брендови, меѓу кои и Roidmi. Тоа е друго место за купување на овие производи, но во случај да се случи нешто, нема да ги имате гаранциите што ги нудат другите опции.
 • Компоненти за компјутер: технолошкиот дистрибутер со седиште во Мурсија е исто така уште една веб-страница која нуди поконкурентни цени на сите видови производи. Таму ќе најдете и правосмукалки, и роботски и други. Имаат огромна разновидност, со добра залиха, а пратките обично се брзи. Вниманието е исто така доста добро.

Колку сакате да потрошите на правосмукалката?

Ви ги прикажуваме најдобрите опции со вашиот буџет

200 €


* Поместете го лизгачот за да ја промените цената

Оставете коментар

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.